Učebna Př

1 po rekonstrukci

Nově zrekonstruovaná učebna přírodopisu

Od měsíce dubna probíhala na naší škole již dlouho očekávaná rekonstrukce učebny přírodopisu. Letité nejen vyučování bylo již v některých případech doslova vryto do stěn či nábytku a stávající stav neumožňoval další rozvoj v přírodovědném vzdělávání. Tato situace je již dávnou minulostí. Nejen, že učebna získala nové lino a výmalbu, ale bylo také ulehčeno jedinému umyvadlu, které již trpělo náporem studentů, chtivých poznání. Došlo k jeho výměně, ale také k zabudování dalšího místa k omytí laboratorních pomůcek. Další výraznou změnou byla instalace demonstračního stolu s elektrickou přípojkou, která plně umožňuje využít potenciál binokulární lupy či mikroskopu ve výuce společně s již využívanou interaktivní tabulí. Z hlediska přírodovědce je však nejvýznamnějším zásahem zhotovení prosklených vitrín s množstvím úložného prostoru, které díky vystaveným modelům a přírodninám rozličného charakteru přiblíží žákům onu přírodu opět o kousek blíže. Dále byla učebna vybavena systematickými nástěnkami pro přehlednější orientaci v již tak složitém systému organismů. Děkuji tímto vedení školy za realizaci náročných požadavků přírodopisců, paní učitelce Hynčíkové za čas věnovaný návrhům nového vybavení a paní učitelce Korelusové za hodiny strávené nad sbírkami a nástěnkami. Žákům přeji, aby v dalším školním roce naskočili s nadšením (nejen) do přírodopisného expresu. Vám ostatním představujeme naší novou biologickou oázu.

Michal Dáňa

Vytvořeno: 13. 6. 2019