Staleté kořeny

Staleté kořeny Ve dnech 9. a 10. října proběhl na naší škole interaktivní výukový program ke 100. výročí založení Československé republiky s názvem Staleté kořeny.

Programu se zúčastnili žáci 5. a 7. ročníku. V první části programu se žáci pod vedením Mgr. Vladimíra Váchy zamýšleli nad tím, zda mohou být hrdí na to, že jsou Češi a co je to vlastenectví. Připomněli si současné zajímavé osobnosti českého národa a také některé významné české objevy a vynálezy. Pro mnohé žáky bylo překvapením, kolik vynálezů a objevů má český původ. Zajímavé bylo také poznání, jak náš národ vnímají cizinci žijící v naší republice. Druhá část programu byla zaměřena na významné osobnosti českého národa z dob minulých a jejich odkaz.

Vytvořeno: 1. 11. 2018
Poslední aktualizace: 1. 11. 2018 12:12