Projekt Vánoční u nás a v různých zemích světa ve 4. třídách

Projekt Vánoční u nás a v různých zemích světa ve 4. třídách V úterý 18.12.  měli všichni čtvrťáci projektový den na téma Vánoce.

Postupně se po třídách vystřídali v Domu dějin Holýšovska, kde se rozdělili na dvě skupiny. Jedna pracovala pod vedením Ondřeje Švarce, který nejprve řekl pár slov k výstavě Baťovy hračky a pak společně vyplňovali pracovní  list, kde si připomněli vánoční české zvyky. Druhá skupina vyráběla s Josefem Hajsem svíčku a poté si mohli prohlédnout staročeské vánoce ve světnici.

Ve škole na všechny čekala úniková vánoční hra. Nejprve se musel složit úvodní dopis, kde se dozvěděli, ztroskotali v letadle a že ztratili pasy a podmínkou dostat nový, bylo získat 5 razítek. Jeden splněný úkol, razítko. V různých šifrách se dozvídali o Vánocích ve světě.  Všichni se bezpečně dostali zpět a ještě každý dostal něco z pokladu.

Zajímavým způsobem se děti učily a před Vánocemi si užily spoustu legrace.

Vytvořeno: 4. 1. 2019
Poslední aktualizace: 4. 1. 2019 13:22