Hudební vzdělávací pořad

19.12.

Ve středu 19.12 2018 se v holýšovském kinosále uskutečnil výukový program pro naše žáky, který pro ně připravila hudební skupina z Karlových Varů.

Celkem proběhly tři hodinové bloky – první dva pro žáky I. stupně (1.-5.ročník), poslední pro žáky II. stupně (6.-9.ročník).

Pořad pro žáky I. stupně nesl název „Rocková krabička“. Dětem byla představena jedna z odnoží moderní populární hudby, a to ROCK. Účastníci se dozvěděli, co je pro něj typické, byli seznámeni s nejslavnějšími interprety rockové hudby v jejím vývoji. V živých hudebních ukázkách zazněli např. Beatles, Olympic, Jiří Schelinger, Turbo a další. Vše bylo doprovázeno zajímavou projekcí.

Žáci II. stupně byli přítomni na pořadu s názvem „Vývoj české rockové hudby ve 20. století“. Bylo jim popsáno dění kolem naší rockové hudby do roku 1989, která nebyla pro politický systém té doby zrovna vítaným hudebním žánrem. Žáci se mohli zapojit do diskuse s protagonisty a v živých ukázkách si vyslechli např. Blue Effect, Katapult, Pražský výběr, Visací zámek, Kabát atd.

Milan Ondrášik

Vytvořeno: 6. 1. 2019