Exkurze do Národního muzea v Praze 5.AB

V úterý 23. dubna, hned první den po Velikonocích, se třídy 5. A a 5. B vypravily na exkurzi do Národního muzea v Praze.

Jelo se Západním expresem z Holýšova, kde jsme měli ráno sraz v 8.05 hodin. Vlak přijel bez zpoždění, jen nám České dráhy zapomněly připojit vagón navíc. Ale paní průvodčí to vůbec nepřekvapilo a všechny nás umístila do posledního vagónu, kde byli jen tři lidé. Ani v Plzni jsme si nemuseli přesednout, a tak jsme v pořádku a plném počtu 44 žáků a 4 pedagogové dorazili v 10.22 na Hlavní nádraží v Praze. Odtud jsme se pěšky přemístili do budovy Národního muzea. Děti byly nadšené krásou celého objektu jak zvenku, tak poté uvnitř.

Navštívili jsme výstavu 2 x 100, na které jsme se seznámili se dvěma sty nejvýznamnějšími a nejzajímavějšími exponáty muzea. Každý si mezi historickými, přírodovědnými a uměleckými předměty našel svého favorita, který jej nejvíce zaujal.

Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava přibližuje soužití Čechů a Slováků ve společném státě, ukazuje také konkrétní osudy obyčejných lidí. Žáci dostali do dvojic pracovní listy, které jim pomohli se na výstavě orientovat. Kluky nadchl okouzlující model tramvaje či trolejbusu, dívky zaujaly střevíce a vybavení dřívější domácnosti.

Děti odcházely z muzea plné dojmů. V 13.45 jsme odjeli z Prahy zpět domů. Cesta rychle uběhla, někdo spal, někteří si povídali, jiní hráli hry, a v 15.40 jsme všechny děti, unavené, ale v pořádku předali jejich rodičům.

Eva Auerveková

Vytvořeno: 2. 5. 2019