Drogy ve škole

Pod vlivem to nejde snadno Preventivní program pro 8. ročník

Hned na začátku se musím omluvit za poněkud bulvární a zavádějící nadpis, ale inspiroval mě k němu dotaz jedné žákyně. Zcela bezelstně se mě zeptala: "Kde máme zítra ty drogy?" Snad pro ni nebylo zklamáním, že místo drog obdržela protidrogovou prevenci z rukou policie.

Policisté žáky seznámili s tím, jak vypadá drogová kariéra nebo dealer, ale hlavně s tím, proč vůbec nezačínat. Osmáci měli možnost si prohlédnout následky užívání a slovo krokodýl se pro některé z nich stane asi na dlouhou dobu strašákem.
Zdatnými pomocníky policistů se během programu stali i psi, kteří nejen že zaujali pozornost žáů tím, jak byli krásní a uměli se chovat, ale i tím, co umí.  Celá akce byla plná materiálů umožňujících získat lepší představu, o čem se mluví, jako byly testy ze slin a potu nebo kufřík drog (nelekejte se, jednalo se o atrapy). Myslím, že belmi přínosná byla i možnost vyzkoušet si, jak se pod vlivem špatně pohybuje a odhaduje.

Tímto děkuji ještě jednou policistům za jejich práci a doufám, že se žáci poučí.

Pavel Martínek a Jana Fenclová

Vytvořeno: 9. 4. 2019