DEPO Plzeň

DEPO Plzeň Při příležitosti oslav kulatého výročí vzniku republiky navštívili žáci 6., 8. a 9. ročníku ve dnech 11.10., 12.10 a 18.10.  plzeňské DEPO a zhlédli zážitkovou výstavu s názvem „100PY“ a podtitulem Sto let republiky očima pěti generací.

Prostřednictvím fotografií, textů a videozáznamů poznali  zlomové události našich dějin během posledních 100 let a zároveň i události v Plzni. V další části výstavy pak mohli sledovat osudy pěti generací fiktivní rodiny Němcových. Výstavou žáky prováděl plzeňský rodák, herec Václav Neužil, který ve videospotech uvádí každou z pěti zážitkových částí výstavy. Součástí expozice je vitrína s předměty od slavných Plzeňanů. Žáci tedy mohli obdivovat např. zlatou medaili z Nagana od Martina Straky, pušku Kateřiny Emmons nebo rýsovací potřeby architekta Jana Soukupa.

Vytvořeno: 1. 11. 2018
Poslední aktualizace: 12. 11. 2018 11:25