Březen - měsíc knihy a internetu

Březen - měsíc knihy a internetu Jakou knihu máš nejraději? Co právě čteš? To jsou časté otázky, kterými se paní učitelky snaží vzbudit zájem dětí o knihy nejen v měsíci březnu.

Po celý školní rok tak děti nosí do školy ukázat své knihy, zapisují si je do čtenářských deníků, pořádají výstavy knih a časopisů, čtenářské dílny.  Při hodinách českého jazyka čtou nejen z čítanek, ale i z knih ze školní žákovské knihovny. Ta je pro ně otevřena 2x týdně - v pondělí a ve čtvrtek o velké přestávce. Nabízí jim řadu pohádkových knih, příběhů s dětskými či zvířecími hrdiny, encyklopedie. Nejoblíbenější jsou ale dětské detektivky. Každý rok je knihovna obohacena o nové tituly.  Čtenářů ale ubývá. Proto jsme rádi v březnu  uvítali návštěvu dětí ze školní družiny. Hned čtenářů přibylo.

Žáci 2. tříd se zase  šli podívat  do městské knihovny.

Naučit děti využít počítač nejen ke hrám, ale i k získání poznatků a procvičení učiva, je cílem vyučujících v mnoha předmětech. K dispozici jsou zakoupené výukové programy, interaktivní tabule.

Možnosti vybrat si knihu, která by děti bavila, jsme  nabídli. Stejně tak využít počítač ku prospěchu.  Záleží už jen na žácích.

Vytvořeno: 29. 3. 2019
Poslední aktualizace: 29. 3. 2019 12:40