Exkurze do Terezína

Terezín 16.5. Na 16. května jsme se my, žáci devátých ročníků, velmi těšili. Nečekalo nás šest hodin prosezených ve školní lavici,ale cesta do Terezína.

V 7,15 jsme již seděli v autobusu a byli připraveni na odjezd. Cesta byla dlouhá, ale po třech hodinách jsme byli v cíli. V Terezíně jsme se rozdělili na dvě skupiny a ty si rozdělili dva průvodci. Pan průvodce nás provedl Malou pevností  a sdělil nám hodně zajímavých informací o vzniku Terezína a o jeho funkci za druhé světové války. Po prohlídce Malé pevnosti jsme se přesunuli do nedalekého Muzea ghetta. I tam jsme se o holocaustu hodně dočetli. Poté, co jsme si Muzeum několikrát prošli, nás čekalo už jen jediné, a to cesta domů. Exkurze do Terezína se nám moc líbila a všichni jsme si odtud přivezli mnoho zajímavých poznatků.

Zapsaly žákyně třídy 9.B

Vytvořeno: 28. 5. 2018