Obsah

Pohár rozhlasu mladší žactvo

Typ: ostatní
12.5. bylo v Domažlicích uspořádáno okresní kolo Poháru rozhlasu. Této atletické soutěže se zúčastnilo mladší žactvo, tedy výběr z 6. - 7. tříd.
Soutěžilo se v disciplínách: běh 60m kde se prosadil Vojta Rohlena časem 8,4 s a František Šindelář (8.6 s). Z našich děvčat byla nejrychlejší Kamila Rachová (10,2 s).

Vytrvalost dívek na 600m se nejvíce povedla Jiřině Grausgruberové, která s časem 2:09,0 obsadila celkové 4. místo.

Výborně běžela i Eliška Hupačová a Blanka Antlová.

Chlapecká vytrvalost na 1000m byla nakonec bronzová pro Kubu Macána. Ten časem 3:24,2 sice vyhrál svůj rozběh, ale druhý rozběh byl rychlejší. V tom běželi Dominik Dolanský a Patrik Grešle, shodně časem 3:42.

Ve štafetě na 4x60m ve složení Rohlena, Macán, Továrnický, Šindelář kluci vybojovali pěkné 2. místo časem 34,4. Druhá štafeta zaostala o 2,7 s.
Ani jedné dívčí štafetě se tolik nedařilo a se shodným časem obou (38,8 s) na medailové pozice nedosáhly.

Kriketový míček byl úspěšnou disciplínou pro Kubu Vlase, kdy poslal míček přesně na hranici 50 m a zajistil si tak dělené 2.-3. místo. Svým výkonem se nenechal zahanbit ani Daniel Spisar (45 m) na 6. místě.
Stejně se dařilo i Viktorii Hermanové, která skončila také na 2. místě (37 m).

Ve skoku dalekém se umístil na stupních vítězů F. Šindelář a výkonem 4,41 m si zajistil 3. místo.
Výkon naší nejlepší skokanky Blanky Antlové (3,64 m) stačil na 7. místo.

Jediné pomyslné zlato získal ve skoku vysokém Vojta Rohlena, který jako jediný ze soutěžících překonal laťku vysokou 145 cm.
Dělenou druhou příčku obsadila Eliška Hupačová a to díky překonané výšce 120 cm.

Každý výkon byl přepočítán na body podle atletických tabulek a sečten za celé družstvo dívek a zvlášť chlapců.
Z celkových 8 chlapeckých družstev se naše umístilo na velmi pěkném 3. místě.
Děvčata i přes dílčí úspěchy obsadila až předposlední místo.
Konkurence je silná a nás čeká ještě spousta práce na zlepšení výkonů pro další sérii závodů na podzim.
Všem žákům gratulujeme k výkonům, děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho sil a chuti do tréninku!

V odkazu k nahlédnutí výsledky všech žáků v jednotlivých disciplínách.

Vytvořeno: 31. 7. 2017
Poslední aktualizace: 31. 7. 2017 12:09
Autor: Správce Webu