Exkurze 8. ročníku na Úřad práce a domažlické střední školy

Žáci 8. ročníku navštívili celkem 3 domažlické střední školy - Gymnázium J. Š. Baara, Obchodní akademii a Střední odborné učiliště.

Na SOU jim byly představeny obory jak maturitní, tak i ty s výučním listem. Dívky zaujala ukázka kadeřnictví a následná úprava jejich vlasů. Prověřily šikovnost i studentek kosmetických služeb při lakování nehtů nebo líčení. Hoši si prohlédli několik CNC strojů a byli překvapeni jejich vysokým počtem. Dále si v dílně vyrobili svou dřevěnou hrací kostku a na vlastní kůži se přesvědčili o důležitosti znalostí fyziky, chemie nebo matematiky. Všichni se byli podívat na studenty gastronomie v jejich kuchyni a za barem si namíchali svůj nápoj.

Na GJŠB a OA si žáci prošli prostory školy, podívali se do učeben a nakoukli do výuky několika tříd. V laboratoři chemie byli účastníky pokusu, při kterém díky chemickým látkám dobrovolníkovi hořela ruka, aniž by to cítil.

Beseda na Úřadu práce žákům pomohla ujasnit si možnosti při volbě další školy. Bylo jim vysvětleno k čemu tento úřad slouží a jakou zde naleznou pomoc. Měli možnost si prolistovat katalogy s nabídkou středních škol a jejich požadavky na budoucí studenty. Dále ví, že se mohou na úřad obrátit i v případě zájmu o testování v oblasti sebepoznávání.

Žákům se exkurze velmi líbila a domů odjížděli plni nových informací a zážitků

Vytvořeno: 31. 7. 2017
Poslední aktualizace: 31. 7. 2017 11:11