aktuální informace - doplněno 19.1.2022

Dny otevřených dveří, nové obory aj.

Ing. Jarmila Konopová, ředitelka školy SPŠ strojnická a SOŠ profesora Švejcara Plzeň informuje:

V dubnu 2021 jsem prostřednictvím KÚ zažádali na MŠMT  o povolení vyučovat na naší škole nový obor Ekonomika a podnikání se zaměřením na strojírenství. Povolení přišlo minulý týden. Protože bychom chtěli (po domluvě se zřizovatelem) obor otevřít již od září 2022, potřebujeme ho uvést do povědomí žáků i rodičů – alespoň těch, co ještě nejsou rozhodnuti, jakou SŠ půjdou studovat. My jako škola jsme připraveni, máme na co navazovat, hodně podobný obor se na naší škole již vyučoval pod názvem Technická administrativa. Po sloučení všech ekonomických oborů pod název Ekonomika a podnikání nám byl bohužel odejmut. A teď se k nám opět vrací. Obor je mezi zaměstnavateli žádaný (jsme strojírenské město a ostatně i kraj), absolventi najdou uplatnění na mnoha pozicích v úřadech i podnicích - budou  se orientovat v ekonomické problematice, budou umět číst technické výkresy, znát základy strojírenské výroby. Součástí studia je i aplikovaná psychologie, budou tedy připraveni pracovat i HR. Mohou pokračovat i ve studiu na vysoké škole.

Informační leták.doc (121 kB)

Den otevřených dveří na "Nerudovce" online:

Online schůzky proběhnou v termínech 21. ledna, 28. ledna a 2. února 2022.Budou zaměřené na přehled oborů a profily absolventů, na přijímací řízení pro ekonomické obory s maturitou a obory s výučním listem a na zahraniční stáže Erasmus+.

Více informací a termíny online prezentací najdete na našich stránkách www.nerudovka.cz.

ZŠ a Odborná škola Horšovský Týn

Den otevřených dveří se dne 13. 1. 2022 se pro širokou veřejnost opět neuskuteční. Ale po předchozí telefonické domluvě je možná individuální prohlídka školy.

Přikládám nabídku vzdělávacích oborů naší odborné školy pro žáky z vycházejících ročníků. Nově nabízíme obor Prodavačské práce. V „E“ oborech najdou uplatnění žáci se specifickými vzdělávacími potřebami. Je nutné doporučení ŠPZ (SPC, PPP) s podpůrným opatřením od 3. stupně.

letak_ZSOSHTyn_2022.pdf (414.62 kB)

Gymnázium J.Š. Baara, Plzeň:

Zásahem našeho zřizovatele došlo k přehodnocení přijímacích požadavků a musíme zohlednit všechna tři vysvědčení včetně pololetního 2020/2021. Přijímací požadavky neprodleně změníme i na webových stránkách školy.
Pro vyplňování přihlášek se nic nemění.

Přijímání na střední školy a konzervatoře, MŠMT ČR (msmt.cz)

SOU Domažlice - Stod, otevírá opět elektrotechnický kroužek pro zájemce o robotiku z 8. a 9. ročníků základních škol. Kroužek bude každý čtvrtek od 15 do 17h od listopadu do března. Žáci si zkouší práci s pájkou, tvoří jednoduché sestavy, tvary a postupně dojdou např. k programování solárního článku.
V případě zájmu kontaktujte p. Suchého (721 901 756).

SOŠ a SOU SUŠICE zve na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v pátek 5. 11. 2021 od 8:00 do 16:00 a sobotu 6. 11. 2021 od 8:00 do 12:00, ve které naleznete náplň a zaměření DOD. Proběhne v hlavní budově SOŠ a SOU Sušice U Kapličky a v rámci odloučených pracovišť školy (Domov mládeže, pracoviště odborného výcviku Na Burince a Na Hrázi).
DOD Sušice

Dny otevřených dveří SOŠ Stříbro

SOŠ Stříbro

Vojenská SŠ

Gymnázium a SOŠ Plasy

SOU Domažlice

SOŠ obchodu, užitého umění a designu

SUPŠ Zámeček

Horni Briza umělecké obory

Kamnářství

Umělecký keramik

SOU Domažlice

Informace o dalších školách, oborech a termínech Dnů otevřených dveří v kanceláři VP, popř. na nástěnce VP ve druhém patře ZŠ.

Dne 16.11.2021 se žáci 9. ročníků zúčastní akce "Od vzdělání k zaměstnání" - veřejná prezentace škol a firem.

Pozvánka Od vzdělání k zaměstnání 2021

Aktuálně se domlouvají poslední podrobnosti ohledně projektového dne "Na jeden den sestřičkou", který proběhne 30.11.2021 v Domažlicích. Doprava zajištěna organizátory akce.

- žáci po skupinách cca 10 absolvují v průběhu cca 2 -2,5 hodin celkem  5 interaktivních  stanovišť:  První pomoc - zajišťuje ZZSPK, Operační sál, Akutní lůžko - zajišťují  studenti a vyučující SZŠ ve spolupráci s pracovníky Domažlické nemocnice, Antikoncepce a problematika sexuálně přenosných chorob - centrum Jana.  Žáci se více  seznámí s pozicemi,  na kterých mohou pracovat po absolvování školy.

Vytvořeno: 22. 10. 2021
Poslední aktualizace: 19. 1. 2022 11:14