Obsah

Týden „Pokusohraní“ ve školní družině

Typ: ostatní
To, že věda není žádná věda, ale pořádná zábava, se děti přesvědčily během pěti dnů plných experimentů a objevování. Týden „Pokusohraní“ byl plný poznávání jednoduchých pokusů, zkoumání a zábavy.

Všichni zúčastnění si mohli vyzkoušet, co dokáže dobrý nápad, šikovné ruce a různý materiál. Malí badatelé mohli zjistit, čím to, že se potravinářské barvy rozpuštěné v mléce „bojí“ kapky jaru, jak namalovat tajné písmo a obrázek octem či citronovou šťávou, vyzkoušet si kreslení přes „kopírák“, hru na hřeben nebo domácí tornádo. Víte třeba, proč se suchá šiška ve vodě zavře nebo jak nafouknout balónek bez pomoci úst? A kdy nepraskne nafouknutý balónek propíchnutý špendlíkem? Největší úžas však v dětech vyvolala „chrlící sopka“ nebo dlouhý bublinový had či obří bubliny. Po celou dobu byly děti velmi zvídavé, rády pozorovaly, objevovaly a zkoušely. Vždy se těšily na to, co se bude dít další den.


Vytvořeno: 18. 11. 2021
Poslední aktualizace: 18. 11. 2021 10:44
Autor: Správce Webu