Jablíčkový týden ve školní družině

Jablíčkový týden ve školní družině Podzim je nejštědřejším obdobím v roce pro sběr plodů. A protože jablíčka patří mezi nejoblíbenější ovoce malých i velkých, věnovali jsme jim u nás v družině několik dnů od 11. do 15. října.

S dětmi jsme četli pohádky, recitovali básničky, soutěžili a porovnávali jsme svoje znalosti o tomto ovoci. Jablíčka byla i hlavním tématem ve výtvarných a pracovních činnostech, ale nejvíce jsme se těšili na den, kdy budeme péct z jablíček nějakou dobrotu. Děti mohly přinést od maminek i babiček oblíbené recepty, ze kterých jsme si vyrobili barevnou kuchařku. Malí cukráři krájeli a připravovali muffiny. O zbytek práce se postarala trouba v žákovské kuchyňce a upečená dobrota provoněla celou naší družinu. Dobrou chuť přejeme i těm, kteří si z naši kuchařky něco vyzkoušeli.

Vytvořeno: 22. 10. 2021
Poslední aktualizace: 22. 10. 2021 10:33