Obsah

Štafetový pohár 2018

Typ: ostatní
Štafetový pohár 2018 Ve středu 2. 5. se výběr 16 nejlepších žáků z prvního stupně zúčastnil atletické soutěže – Štafetového poháru 2018. Celý závod byl z původně plánovaného domažlického stadionu přesunut na dětem známé hřiště H. Týna.

Do celkového hodnocení se sčítaly časy tří štafet. Nejprve se běžely ty na 8x100m v zastoupení obou věkových kategorií.

Mladší žáci 1. – 3. třída ve složení:  Čepela Vladimír, Carvanová Kristýna, Reitspiesová Ema, Beran Jan, Stauberová Adéla, Kuzdas Martin, Hupačová Marie, Šetlík Martin.

Starší žáci 4. – 5. třída ve složení: Špirk Michal, Majer Dávid, Multrusová Gabriela, Kovačíková Tereza, Syrovátka Tomáš, Antl Šimon, Koptíková Magdaléna, Hesová Klára.

Poté se družstva promíchala na polovinu mladších a polovinu straších závodníků. V novém složení se odstartovaly štafety na 8x200m z nichž se počítal čas pouze té lepší.
V konečném pořadí jsme se tedy umístili uprostřed startovního pole, na krásném 7. místě z celkových 13 škol.

Pro děti, které právě neběžely štafetu, byly připraveny doplňkové soutěže. Na každém stanovišti děti měly 2 pokusy a na konci dne byli vyhlášeni 3 nejlepší účastníci za mladší i starší, dívky i chlapce. Zde se dařilo ve skoku dalekém, kde zvítězila A. Stauberová výkonem 180 cm a T. Syrovátka byl na 2. místě ve své kategorii. Tomáš dále zvítězil v hodu medicinbalem (9,20m) a za mladší skončil na 2. místě M. Kuzdas.

Pro většinu dětí to byla první zkušenost s takovými závody. Všichni bojovali ze všech sil a odváží si spoustu zážitků a radosti ze dne nabitého sportem. Gratulujeme ke krásným, především běžeckým výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!