Obsah

Horšovskotýnské sportovní hry

Typ: ostatní
HT hry 2017 Tento týden se žáci 2. - 5. tříd zúčastnili již 9. ročníku Horšovskotýnských sportovních her.

Během dvoudenního sportování si žáci poměřili své síly s pěti dalšími školami. První den byla na programu atletika a vybíjená, v případě starších přehazovaná.

Největší atletické úspěchy zaznamenali Tomáš Syrovátka (5.C) ve skoku dalekém, kde zvítězil výkonem rovné 4 m a stejně tak Adéla Stauberová (3.A) výkonem 3,12 m. Adéla přidala do sbírky ještě stříbrnou medaili za běh na 60 m. 2. místo obsadila i Klára Pilíková (3.B) v hodu míčkem, David Stoklasa (3.C) v běhu na 60 m a Šimon Antl (5.C) za běh na 400 m. Šimon získal i bronzovou medaili za běh na 60 m a tu si odvezl i Štěpán Martínek (5.B) za hod míčkem.

Jako kolektiv získali mladší za vybíjenou plný počet bodů a starší po velkém boji jen "bramborové "body. Druhý se pokračovalo v turnaji kopané. Mladší i starší družstvo bojovalo do posledních vteřin a díky několika proměněným penaltám získalo cenná vítězství v obou kategoriích! Celkem tedy do školy putují 3 malé poháry z kolektivních her. Po obědě se běžela štafeta na 10 x 400 m, kde si mladší dosprintovali pro krásné 3. místo a starší 4. místo.

Po sečtení veškerých získaných bodů ze všech disciplín obou kategorií vzešel vítěz celé soutěže - pořádající škola Horšovský Týn s celkovým počtem bodů 151. Druhá skončila škola z Klenčí 132 bodů a na třetím místě Holýšov se 119 body. 4. místo Mrákov 100 b, 5. místo Staňkov 80 b, 6. místo Bělá nad Radbuzou 46 b.

Další účastníci: David Majer (4.B), Oldřich Nový (4.C), Koptíková Magdaléna (5.C), Fictumová Michaela (4.D), Tereza Valentová (5.A), Veronika Křížková (4.C), Magdaléna Menclová (4.B), Lucie Lindmajerová (3.A), Marie Hupačová (3.D), Anastázie Grausgruberová (3.D), Jan Beran (2.B), David Tomas (2.C), Tomáš Kouřil (3.B), Šetlík Martin (3.D), Vojtěch Fichtl (3.C), Karel Pospíšil (3.C)

Všem zúčastněným blahopřejeme ke krásným a bojovným výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!