Vystoupení dramatických kroužků naší školy na divadelní přehlídce v Holýšově

Vystoupení dramatických kroužků naší školy na divadelní přehlídce v Holýšově Na naší základní škole pracují dva dramatické kroužky KLAM a Hurikán, které navštěvuje 31 žáků od 4. -  9. třídy. Ty se vždy prezentují na veřejnosti svým  představením v KD. Letos se v Holýšově konala divadelní přehlídka holýšovských divadel, které se zúčastnily oba kroužky.

15. 4. přehlídku zahajovalo Pohádkové putování, kde bylo uvedeno sedm krátkých příběhů. Svoji divadelní činnost předvedli všichni herci a herečky z obou kroužků. Ve středu 17. 4. bylo další vystoupení kroužku KLAM, kde vystupovalo jen osm z nich. Představení se jmenovalo Strašidelná půda a bylo v kině. Příběh šesti strašidel, jež jsou zakleti z důvodu špatného chování na Zemi a které přišel zachránit Petr Kulich se svou tetou. Mají však jednu podmínku, spojit se a zazpívat společně píseň, kterou když nesplní, budou zakleti dalších 100 let. Jak už to v pohádkách bývá, vše dopadne dobře. Obě představení navštívilo celkem kolem 200 lidí a všichni oceňovali výkony všech herců. Ti zase si naopak užívali potlesku, úspěchu a hlavně toho, že většina z nich dokázala překonat sama sebe a vůbec na jevišti vystoupit. V pátek 27. 4. své výkony předvedli pro I. stupeň a MŠ. Všem se představení líbilo.

Monika Lerchová

Vytvořeno: 3. 5. 2018