Mobilní planetárium

Mobilní planetárium V úterý 21.11. navštívili naši školu pracovníci rokycanského planetária.

Aby mohli zrealizovat svůj výukový program, museli v tělocvičně nafouknout mobilní planetárium. Kopule pojme až 30 osob a tato kapacita byla pro velký zájem naplněna v 6.B. Zúčastnila se i třída 6.A. Pro tyto žáky se promítal pořad O vzdáleném vesmíru. Získané informace mohou uplatnit v předmětech fyzika a zeměpis.

Tuto novinku na vlastní oči shlédli i žáci 5. ročníku a to při pořadu Podzimní hvězdná obloha. Zde si rozšířili vědomosti z hodin přírodovědy a to zejména při rozeznání a pojmenování souhvězdí, orientace na noční obloze nebo rozlišnost mezi jednotlivými planetami sluneční soustavy. Největším překvapením pro žáky bylo zjištění, že Slunce má ve skutečnosti bílou barvu a ne žlutou, jak se učí už od mateřské školy.
Oba programy přinesly pozitivní ohlasy od všech zúčastněných tříd a vzbudily zájem u dalších vyučujících.

Monika Krafčiková

Vytvořeno: 28. 11. 2017