EvoBus Česká republika s.r.o - SOŠ a SOU v Horšovském Týně

Exkurze - 9.ročník

Ve čtvrtek 23.11. jsme jakožto žáci 9. ročníku měli velmi dobrou náladu. Následujících pět vyučovacích hodin jsme totiž nemuseli sedět v lavicích a opisovat učivo z tabule, ale čekala nás exkurze v EvoBusu a prohlídka SOŠ a SOU v Horšovském Týně a Horšově. Plán byl takový, že do EvoBusu se dopravíme dopravními prostředky, které vlastní každý z nás, a to jsou nohy. Stroze řečeno, měli jsme jít pěšky. Plán se ale změnil, a tak jsme hned před školou nasedli do autobusu, který nás odvezl až před EvoBus. Hned u dveří nás přivítala milá slečna a dovedla nás do jídelny, kde jsme se dozvěděli od pana ředitele historii závodu a jiné zajímavé informace. Mimoto jsme dostali i občerstvení, ani lahev s vodou nechyběla. Mohli jsme si projít i samotnou výrobu, která byla také velmi zajímavá. Následovala cesta do Horšovského Týna, kde jsme navštívili střední školu s různými obory, ale i učiliště s obory stejně rozmanitými. Nedaleko od Horšovského Týna, ve vesnici Horšov, jsme byli seznámeni s obory, které nás také velmi zaujaly. Opět nechybělo pohoštění a ani příjemný přístup.

Exkurze nám byla velkým přínosem a otevřela nám obzory, co se týče výběru středních škol. Jsme rádi, že jsme měli možnost navštívit jak prostory závodu EvoBus, tak prostory středních škol a učilišť v Horšovském Týně.

Autor: Anna Bublová, 9.A

Vytvořeno: 29. 11. 2017