Obsah

Horšovskotýnské sportovní hry 2016

Typ: ostatní
Ve dnech 13. – 14. 9. se zúčastnili žáci 1. stupně dalšího ročníku Horšovskotýnských sportovních her. Celkem soutěžilo 12 mladších a 12 starších chlapců a dívek.

První den byla na programu atletika, kde se jednotlivci několikrát zařadili mezi nejlepší trojici. Pro zlatou medaili si na trati 60m doběhla Darja Trinerová (5.B), na 400m Dávid Majer (3.B) a ve skoku dalekém zvítězila Klaudie Šetlíková (5.B). Stříbro si na krku odnesli za hod míčkem Lukáš Pudil (5.B) a Darja Trinerová, za běh na 400m Šimon Antl (4.C). Bronzem doplnil kolekci medailí David Stoklasa (2.C) v běhu na 60m. I další účastníci zaznamenali podařené výkony, kterými přispěli do celkového hodnocení. Další disciplínou byla pro družstvo mladších vybíjená, kde v napínavém finále nakonec získalo 2. místo. Starší hráli přehazovanou, ve které se umístili na doslova vydřeném 3. místě.

Druhý den hráli všichni fotbal, kdy ze své skupiny postoupila obě naše družstva a to z prvního místa! Ve finále se střetla shodně s týmy ze Staňkova a o body se školy podělily spravedlivě. Mladší fotbalisti zvítězili 2:1 a starší naopak 1:2 prohráli. Dvoudenní sportovní maraton byl zakončen běžeckou štafetou na 10 x 400m. Všichni se s touto obtížnou disciplínou poprali výborně a družstvo mladších před sebe pustilo jen Horšovský Týn. Starší obsadili nepopulární bramborové místo.

V celkovém součtu bodů ze všech disciplín a obou věkových kategoriích se žáci umístili na velmi pěkném 2. místě, za které získali pohár. Patří jim proto velké poděkování, zvláště za nasazení i ve vysokých teplotních podmínkách, které nás oba dny provázely. Svůj podíl na úspěchu a poděkování patří i vedoucím družstev M. Škudrnové, J. Holubové a M. Žandové.

Naši závodníci tak kromě krásných, nových dresů ostatním školám ukázali, že Holýšov je soupěř, se kterým musí počítat!

Vytvořeno: 31. 7. 2017
Poslední aktualizace: 31. 7. 2017 14:30
Autor: Správce Webu